W przeszłości, tylko wybrane osoby o wyjątkowych zdolnościach ręcznych mogły tworzyć dzieła sztuki – dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom, podobne prace można szybko stworzyć, używając tylko kilku słów na klawiaturze. Prezentuję, jak można tworzyć dzieła graficzne przy użyciu sztucznej inteligencji. Jest oczywiste, że sztuka ewoluowała na przestrzeni lat – analizując postępy artystów, dostrzegamy, że obecnie liczy się nie tyle biegłość w malowaniu pędzlem, co innowacyjność i abstrakcyjna kreatywność. Dziś, aby stworzyć wyjątkowe rysunki i grafiki, nie potrzebujesz żadnych tradycyjnych narzędzi malarskich – wystarczą klawisze na klawiaturze. Wszystko to dzięki postępowi sztucznej inteligencji (AI), która teraz osiągnęła zdolność do abstrakcyjnego kreowania.
Oto niektóre przykłady generatorów obrazów działających na zasadzie przekształcenia Twoich słów i pomysłów w wizualne dzieła:
Narzędzia do tworzenia obrazów z AI:
- Bing Image Creator
- Canva „tekst na obraz”
- DreamStudio
- Fotor AI Image Generator
- Dream by WOMBO
- Crayion
- getimg.ai
Kreator Obrazów Microsoft Bing
Kreator Obrazów Microsoft Bing to narzędzie intuicyjne i skuteczne do generowania grafik. Rejestracja darmowego konta pozwala na stworzenie grafik z setki Twoich pomysłów – tyle dostaje każdy na start.
Aby wykreować unikalne arcydzieło, wystarczy opisać je słowami w polu tekstowym. Na tej podstawie otrzymasz cztery grafiki, w których AI stara się jak najdokładniej odzwierciedlić Twoją wizję. Pomysły można wpisywać zarówno po polsku, jak i angielsku. Proces tworzenia grafik jest prosty, choć wymaga kreatywnej wyobraźni. Największe wyzwanie stanowi przekształcenie myśli w słowa, które będą odpowiednio zrozumiałe dla AI.
Aby uzyskać proste, ale wyjątkowe obrazy, wystarczy wpisać pojedyncze słowa. Dla bardziej złożonych prac, opisy powinny być jak najbardziej precyzyjne, zawierając detale takie jak kolory, kształty, kontekst, postacie, ich wygląd i ubiór. Microsoft sugeruje również określenie stylu i techniki obrazu, np. akwarela, szkic czy impresjonizm.
AI opiera się na kluczowych słowach, więc zamiast skupiać się na poprawności gramatycznej, lepiej skoncentrować się na istotnych szczegółach. Przykładem efektywnego hasła dla silnika może być: „robot piłkarz strzelający gola, rysunek ołówkiem”.